ГоловнаОстанні новини7 Липня, 2020р.
 Версія для друку

В Херсоні рятувальники провели показово-практичні тренування з порятунку на воді та наданню домедичної допомоги при утопленні

Опубліковано: 07.07.2020, 15:23

Одне з найулюбленіших місць літнього відпочинку херсонців – це Гідропарк. І недаремно на відпочинок більшість херсонців приїжджає саме сюди. Адже тут є рятувальний пост, фельдшерський пункт, дно до буїв заздалегідь обстежене та очищене. При необхідності саме рятувальники прийдуть на допомогу. Проте є багато стихійних місць відпочинку, і тут вже самі люди опікуються своєю безпекою. Ситуації бувають різні, і дуже важливо аби пересічні громадяни також вміли проводити дії з порятунку потопаючого.

Тож 7 липня саме у Гідропарку рятувальники у присутності журналістів провели показово-практичні тренування з порятунку на воді та наданню подальшої домедичної допомоги при утопленні. Спершу водолази Служби 101 продемонстували як правильно рятувати людину, яка тоне. Тут головне підплисти до неї ззаду, позбавляючи її можливості схопити свого рятівника за руки або голову. У першу чергу необхідно підняти голову потерпілого над поверхнею води, полегшуючи потопаючому дихання. Отримавши повітря, потопаючий перестає робити судомні рухи, які ускладнюють його рятування. А після того як потерпілого витягли на сушу – показали алгоритм дій з надання першої домедичної допомоги потопельнику. Для практичного відпрацювання по проведенню штучної вентиляції легень та непрямого масажу серця був задіяний спеціальний макет людини. Проте спершу як розпочати такі дії необхідно перевірити чи немає в роті потерпілого сторонніх предметів, оглянути зіниці, чи є дихання та серцебиття. І тільки тоді  розпочинати реанімаційні заходи – перевернути потонулого на своє коліно лицем донизу та виштовхувати воду з легень і трахеї, потім покласти потерпілого на спину, а голову розвернути на бік, у відповідному ритмі робити непрямий масаж серця та штучне дихання допоки воно не відновиться. Перші признаки, що людина оговталась – це кашель.

Такі демонстраційні дії викликали жвавий інтерес у присутніх на пляжі людей. Найбільш активні і самі спробували попрактикувати. А одна із відпочивальниць згадала як минулого року стала свідком порятунку рятувальником, який тут чергував, дівчинки, яку вже дістали з води у непритомному стані.  

Звичайно всі дії рятувальної служби спрямовані на те, щоб люди на водоймах відпочивали безпечно. Вони постійно навчають, нагадують, інформують населення про те, що вода помилок не прощає, тому нехтувати правилами поведінки на воді не слід.

 DSCN7119.JPG  S1180236.JPG

S1180247.JPG

ГУ ДСНС України у Херсонській області

             

             

 

 

 


   
Останні новини
12 Серпня16:03 Фахівці Служби 101 провели позапланові перевірки стану забезпечення пожежної безпеки у лісомисливських господарствах області
12 Серпня15:59 Бериславський район: тривають перевірки закладів освіти
12 Серпня15:50 Вогнеборці Каланчацького району провели рейд серед населення
12 Серпня15:15 Увага! Попередження про погіршення погодних умов на півдні України
12 Серпня15:06 Нижньсірогозькі рятувальники провели рейд з метою попередження пожеж в екосистемах
12 Серпня14:42 Бериславські рятувальники майже щодня проводять роз’яснювальну з громадянами біля водойм
12 Серпня14:11 Олешківські рятувальники провели рейд по місцях відпочинку людей біля водних об'єктів
12 Серпня12:06 На Херсонщині рятувальники продовжують заходи з запобігання поширенню коронавірусної інфекції
12 Серпня11:51 Високопільські рятувальники відправились з профілактичним рейдом до населення свого району
12 Серпня08:30 Увага! Попередження про пожежну небезпеку в Україні!
11 Серпня16:53 У каланчацькому підрозділі ДСНС пройшли тренування особового складу
11 Серпня14:46 Увага! Попередження про погіршення погодних умов
11 Серпня14:27 Каховські рятувальники перевіряють пожежну безпеку закладів освіти
11 Серпня14:17 Каланчацькі рятувальники нагадали рибалкам правила безпечної риболовлі
11 Серпня12:40 Рятувальники Херсонщина закликають до безпечного відпочинку на воді!
Останні новини