ГоловнаОстанні новини16 Березня, 2020р.
 Версія для друку

Історії рятувальників Херсонщини

Опубліковано: 16.03.2020, 15:39

Ця розповідь про рятувальника, який вже 20 років свого життя посвятив відповідальній та небезпечній професії. Та маючи великий життєвий та робочій досвід з задоволенням ділиться ним з молодшими колегами. Це Сергій Коржак - прапорщик служби цивільного захисту командир відділення 4-го Державного пожежно-рятувального поста Високопільського району.

Народився Сергій 8 лютого 1977 року в звичайній сім’ї робітників, з дитинства любив допомагати не тільки батькам, а й тим, хто потребував допомоги. Навчання розпочав у Високопільській школі, де успішно закінчив 9 класів. У 1992 році Сергій поступив до Архангельського професійного училища та після закінчення здобув професію водія-механіка.

Була в житті Сергія й сторінка історії про яку не говорять в голос, довелося йому пройти війну… Під час строкової служби  в Одеському окрузі аеромобільних військ чоловік прийняв участь в бойових діях, які відбувалися в Югославії, за що отримав медалі «Ветеран війни», «Захиснику Вітчизни», медаль «FORMER YUGOSLAVIA» (Колишня Югославія) та статус учасника бойових дій.

Після звільнення з лав військовослужбовців у 1996 році продовжив життєвий шлях в Державній службі охорони, але з часом Сергій зрозумів, що його покликання все ж таки не в цьому і душа лежить до порятунку людей.

Маючи серед своїх знайомих пожежних, Сергій також почав замислюватись, а чи не спробувати і йому втілити в життя давню мрію.

            Зрештою доля привела Сергія до його покликання і з 2000-го року він розпочав свою працю в ППЧ-21 по охороні Високопільського району вільним наймом на посаді пожежного-рятувальника, а згодом, вже у 2005 році став начальником караулу ППЧ-21. Починаючи з 2012 року пожежна частина пройшла переатестацію і Сергія назначили командиром відділення в званні старший сержант служби цивільного захисту.

Так склалось, що доля подарувала Сергію дружину Олену з не менш важливою та складною професією. Вона працює старшим слідчим у Високопільському відділені поліції. Професія у обох потребує високої моральної витримки та міцних нервів. Тому вдома подружжя намагається не обговорювати робочі моменти, а морально відпочивати, готуючись до нового робочого дня. Єдина донька Олени та Сергія також пішла по прикладу батьків. Вибрала професію поліцейського і на даний момент навчається на  факультеті підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України Донецького юридичного інституту України у Кривому Розі.

Посвятивши пожежно-рятувальній справі два десятки років, Сергій все ж таки заявляє, що цю роботу не проміняв би ні на яку іншу, не зважаючи на певні ризики професії. Єдине з чим так і не навчився миритись за роки служби – це загибель людей. Сергій пам’ятає всі до єдиного пожежі, які забрали людські життя.

Хочеться побажати Сергію міцного здоров’я, життєвої наснаги, натхнення і далі нести службу в лавах ДСНС, та залишатись гарним прикладом для колег.

Коржак.jpg

ГУ ДСНС України у Херсонській області

 


   
Останні новини
4 Серпня14:53 На Херсонщині рятувальники продовжують заходи з запобігання поширенню коронавірусної інфекції
4 Серпня11:03 Рятувальники здійснюють профілактичні рейди з метою попередити виникнення пожеж в екосистемах країни!
4 Серпня10:33 Нововоронцовські рятувальники провели профілактичний рейд
3 Серпня14:30 Нижньосірогозькі рятувальники застерігали громадян від необачних дій з відкритим вогнем в екосистемах
3 Серпня12:27 Генічеські рятувальники провели профілактичну роботу з мешканцями міста
3 Серпня11:23 Рятувальники провели рейди на водних об'єктах
3 Серпня11:16 З початку карантину фахівці обласної ДСНС постійно проводять комплекс заходів, що спрямований на запобігання поширення коронавірусної інфекції.
3 Серпня10:32 Каховські рятувальники спільно з лісниками та співробітниками поліції провели профілактичний рейд серед населення
2 Серпня10:45 Рятувальники Херсонщини продовжують проводити роз’яснювальню роботу з громадянами щодо дотримання правил безпеки під час відпочинку на водоймах
1 Серпня10:33 В ДСНС відбулось розширене засідання Колегії за підсумками роботи впродовж 6 місяців 2020 року
31 Липня15:22 Каланчацькі рятувальники провели профілактичну роботу з населенням селища
31 Липня13:00 Іванівські рятувальники розповідали громадянам про правила безпеки на водних об’єктах
31 Липня10:30 Рятувальники аварійно-рятувального загону спеціального призначення обласної ДСНС провели обстеження пляжу Меджик Ленд
31 Липня09:59 Психолог обласного рятувального відомства провела заняття із співробітниками, які перебували в зоні ООС
31 Липня09:00 Увага! Попередження про погіршення погодних умов!
Останні новини