ГоловнаОстанні новини17 Травня, 2019р.
 Версія для друку

За сприяння Таврійського Християнського Інституту налагоджено взаємодію херсонських рятувальників із місіями пожежної допомоги Сполучених Штатів Америки

Опубліковано: 17.05.2019, 10:48

На сьогоднішній день одним із пріоритетних напрямків діяльності Головного управління ДСНС у Херсонській області є розвиток міжнародних стосунків, зокрема співпраця з закордонними установами у сфері міжнародної технічної допомоги. Як показала практика, перейняття досвіду міжнародних  партнерів та отримання від них технічної допомоги сприяють підвищенню ефективності робіт з гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій.

З метою налагодження стосунків з міжнародними партнерами Головне управління звертається до громадських організацій України. Починаючи з 2017 року триває співпраця з Таврійським Християнським Інститутом. Завдяки організаторським здібностям його ректора Валентина Синього вдалося започаткувати взаємодію з місіями пожежної допомоги Сполучених Штатів Америки.

            За допомогою ТХІ Головне управління співпрацює з американськими місіями пожежної допомоги IFRM та AFM. Проведені зустрічі з американськими делегаціями на рівні керівництва ДСНС та Херсонської обласної державної адміністрації. З керівництвом місій опрацьовані питання розвитку довгострокових відносин та практичної допомоги у реформуванні оперативно-рятувальної служби цивільного захисту в руслі Стратегії реформування, затвердженої Урядом.

            У 2018 році IFRM надала допомогу херсонським рятувальникам пожежно-технічним обладнанням вагою близько однієї тонни. Це 40 комплектів пожежного спорядження та спеціальне обладнання для тренування пожежних. Під керівництвом групи американських експертів у 2018 році відбулися заняття з херсонськими пожежними-рятувальниками.

            АFM направила до Херсону морський контейнер з пожежним обладнанням та інструментом загальною вагою близько 7-ми тон. Прибуття контейнеру до Херсонської митниці заплановано на 28 травня поточного року. Все майно передається безкоштовно, як гуманітарна допомога.    На серпень 2019 року запланований черговий приїзд на Херсонщину 8-ми офіцерів пожежної служби США для проведення ряду тренінгів.

            Враховуючи те, що недопущення та ефективне гасіння лісових пожеж є одним із пріоритетів херсонських пожежних, за допомогою ТХІ вдалося налагодити стосунки з Американською лісовою службою, представник якої відвідав Херсонщину у травні поточного року. Проекти, які запроваджує ця служба на території України працюють насамперед по зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Тепер вони будуть стосуватись також і херсонських лісів, заповідників та національних парків. Це сприятиме ефективності гасіння пожеж, їх недопущенню або зменшенню наслідків.

Слід відмітити  те, що починаючи з 2016 року Головне управління є учасником польсько-українського проекту  "Підвищення ефективності реагування українських аварійно-рятувальних служб на надзвичайні ситуації", який фінансується в рамках польської урядової програми "Польська допомога задля розвитку". 63 херсонські рятувальники побували в Польщі на навчально-тренінгових зборах. До Польщі направляються молоді співробітники пожежних частин не тільки міста Херсон, а й віддалених районів області. Польські колеги з приводу обміну досвідом вже тричі відвідали Херсонщину.

Воєводською комендатурою пожежної охорони міста Краків тричі передавалось ГУ ДСНС пожежно-технічне обладнання у якості гуманітарної допомоги, у тому числі екіпірування пожежного, водолазне спорядження, гідравлічний інструмент, квадрокоптер та тепловізор.

            Херсонські пожежні сподіваються на продовження співпраці з міжнародними організаціями, у тому числі за сприяння Таврійського Християнського Інституту.

53355766_2206496106055654_2546372516503355392_n.jpg60007611_2170346419698067_2295358199475208192_n.jpg

ГУ ДСНС України у Херсонській області


   
Останні новини
4 Липня10:28 Рятувальники закликають населення, враховуючи надзвичайний рівень пожежонебезпеки, не провокувати пожежі в екосистемах!
4 Липня09:12 Рятувальники закликають громадян до безпечного відпочинку на водоймах!
4 Липня08:56 Увага! Попередження про надзвичайний рівень пожежної небезпеки по області та м. Херсону
3 Липня16:06 Відбулось протипожежне тренування на території Херсонського слідчого ізолятора
3 Липня14:28 Білозерські рятувальники провели профілактичну роботу серед працівників сільгосппідприємства
3 Липня09:30 Рятувальники продовжують заходи з запобігання поширенню коронавірусної інфекції
3 Липня09:00 Увага! Попередження про пожежну небезпеку в окремих областях України
3 Липня08:44 Фахівці обласного відомства ДСНС побували в місцях збирання та зберігання врожаю
2 Липня14:00 Увага! Попередження про погіршення погодних умов по Україні
2 Липня10:00 Офіцери обласного рятувального відомства отримали чергові спеціальні звання старшого начальницького складу
2 Липня09:50 На Херсонщині рятувальники щоденно проводять дезінфекцію громадських місць
1 Липня16:28 Великолепетиські рятувальники поспілкувались з місцевими рибалками щодо безпечної поведінки під час риболовлі
1 Липня16:25 Каланчацькі рятувальники провели профілактичний рейд у хлібних полях
1 Липня16:23 Іванівські рятувальники нагадують механізаторам про пожежну безпеку на час косовиці
1 Липня14:40 Бериславські рятувальники спільно з представниками поліції провели рейд на набережній міста
Останні новини