ГоловнаБізнесуДержавний ринковий нагляд
 Версія для друку

ДЕРЖАВНИЙ РИНКОВИЙ НАГЛЯД У СФЕРІ ПІРОТЕХНІЧНИХ ВИРОБІВ

Державний ринковий нагляд – діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз безпеці життя та здоров’ю людей, безпечних умов праці, захисту прав споживачів (користувачів), захисту довкілля.

Метою здійснення державного ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

В липні 2011 року набули чинності Закони України «Про загальну безпечність нехарчової продукції», «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», а також з лютого 2016 року Закон України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», що відображають сучасний підхід з забезпечення безпеки нехарчової продукції шляхом обов’язкового дотримання вимог технічних регламентів, та добровільного застосування нормативних документів таких як норми, стандарти та правила. Окрім того ці законодавчі акти встановлюють вимоги та визначають механізм здійснення державного нагляду та контролю за нехарчовою продукцією.

Законодавство України про ринковий нагляд має за основу – зміну системи державного нагляду та контролю за нехарчовою продукцією шляхом зближення її з існуючою системою в країнах Європейського Союзу, що відкриває вільний доступ продукції вітчизняних виробників на світовий ринок. Передбачено, що суб’єкти господарювання повинні вводити в обіг і розповсюджувати тільки безпечну продукцію, у нашому випадку – піротехнічні вироби.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року 
№ 1069 затверджено перелік органів державного ринкового нагляду та сфери їх відповідальності (види продукції, щодо яких здійснюється нагляд).
Одним з таких органів визначено Державну службу України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) з її територіальними органами.

До сфери відповідальності ДСНС України підпадають піротехнічні вироби.

Багато з тих, хто купує піротехнічні вироби, найчастіше не підозрює про те, яка небезпека приховується за яскравою етикеткою, адже піротехнічні вироби є вогне- і вибухонебезпечними виробами, вимагають підвищеної концентрації і відповідальності при поводженні з ними. Необхідно відмітити, що піротехніка не завжди буває якісною та відповідає діючим стандартам.

 

Методичні рекомендації щодо здійснення державного ринкового нагляду

Захист порушених прав споживачів  на безпечність продукції

Діяльність Головного управління у 2019 році щодо ринкового нагляду у сфері піротехничних виробів

Діяльність Головного управління у 2020 році щодо ринкового нагляду у сфері піротехничних виробів

Перелік нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері державного ринкового нагляду

 


 

 
    Твіт